sven

Startlistor 2018

Sprint Herrar

Startnummer Namn
170 Jens Westergren
167 Jonas Djurback
169 Magnus Jensen
166 David Lundsten
165 Erik Sifvert
163 Björn Pettersson
164 Kasper Westman

 

Sprint Damer

Startnummer Namn
212 Katarina Grunedal
214 Maja Tesch
213 Jenny Råghall

Alpin Herrar

Startnummer Lag Deltagare 1 Deltagare 2 Deltagare 3
1 Gröngölingarna Jan Öman Tommy Enryd Per Öman
 2 Den gode, den onde, den fule Daniel Bing Gustaf Schwang Johan Hult
 3 IKSU Multisport Erik Jansson Palmer Erik Johansson
 4 55+ Anders Börthas Christer Ivarsson Jonas Gustafsson
 5 1337 Johan Svärd Lee Morgan
 6 Fadern, sonen och den heliga andningen Jörgen Hansson Oskar Hansson
 7 Dörrstopp Martin Nilsson Kristofer Hallgren
 8 Hillittömät Paahtajat Ville Aittomäki Harri Nieminen
 9 Baracken IF Jonas Abrahamsson Anders Nyström
 10 Bonn and Limhamn Fusion Lars Blanke Till Gutzen
 11 Compass Club Kjetil Okkenhaug Fredrik Rosenberg
 12 Team Bakhalt 2.0 Anders Svanebo Niklas Nordensson Tobias Engblom
13 Telemark Team Örn Eero Moilanen Henri Arjanne
 14 Hästhagen Magnus Andersson Lars Martinsson Joakim Johansson
 15 Åredalens KK/Full Send Mountaineering Per Fredriksson Erik Andersson
 16 Dalarnas Klätterklubb/ bjursas2h.com Jens Westergren Jonas Djurback David Lundsten
 17 Team outdoormap Edvard Wendelin Kristoffer Björkman
 18 Katterjokk.nu Andreas Sandström Christer Köhler
 19 Höjdmeter.se Johan Östman Magnus Jensen
 20 Göteborgs Stigcyklister Stefan Axelsson Carl Axel Cuibe
 21 Försvarsmakten John Strandberg Andreas Wadström
 22 Åredalens Klätterklubb lag 2 Carl-Johan Wahlund  Calle Bjernekull
 23 AJB – Bergspluton Jonathan Isaksson Jonathan Landström

Alpin Damer

Startnummer Lag Deltagare 1 Deltagare 2 Deltagare 3
 30 KimDi Sailing Team Anna Dolk Tina Edén
 31 Viking394 Linnea Arrhen Malin Hagberg
 32 No Longer Strangers Karin bäckström Maja Tesch
 33 Fjällorna Julia Levin Vilda Thulin
 34 Höjdmeter.se Jenny Råghall Caroline Tollstadius

41Annas pingvinerKatarina Grunedal Kasper Westman Marcus Loewen

Alpin Mix

Startnummer Lag Deltagare 1 Deltagare 2 Deltagare 3
41 Annas Pingviner Katarina Grunedal Kasper Westman Marcus Loewen
42 AC Salt Lake David Ramstedt Jenny Ramstedt

Touring Herr

Startnummer Lag Deltagare 1 Deltagare 2 Deltagare 3
 50 Täby Slalomklubb Johan Larsson Pelle Odebrant
 51 Eversheds Michael Nyman Gabriel Albemark
 52 Rehab kring 50 Björn Sundström Magnus Landin
 54 Helan & Halvan Joel Andersson Marcus Henriksson
 55 De Rosa Krokodilerna Johan Lidberg Joakim Söderena
 56 Åkersberga Spring Knut Ander Anders Flatow
 57 Brandberget Multi Henrik Åsberg Jonas Orgård Arvid Haga
 58 Frågetecknet? Anders From Simon Rengmyr

Touring Dam

Startnummer Lag Deltagare 1 Deltagare 2 Deltagare 3
 66 NIPLA Lena Fureman Helen Tennander
 67 Tantalpinisterna Sara Widmark Helena Ågren
68 Lisanna Lisa Andersson Anna Lundqvist

Touring Mix

Startnummer Lag Deltagare 1 Deltagare 2 Deltagare 3
70 Team Spontan Jenny Berglund Felix