Resultat Keb Classic Sommar 2017
DAMER
Placering | Namn | Klubb | Sluttid | Tarfala | Svarta sjön | Vadet | Vindskyddet | Signikrysset |
1 | Malin Hagberg *** | 05:22:11 | 01:07:00 | 01:38:00 | X | 03:06:00 | 04:00:00 | |
2 | Katarina Grunedal | 05:46:24 | 01:19:00 | 01:54:00 | 03:07:00 | 03:32:00 | 04:33:00 | |
2 | Maja Tesch | 05:46:24 | 01:18:00 | 01:54:00 | 03:07:00 | 03:33:00 | 04:33:00 | |
3 | Elin Strannegård | Saltoluokta | 06:00:18 | 01:16:00 | 01:52:00 | 03:07:00 | 03:34:00 | 04:41:00 |
4 | Margrethe Halvorsen | 06:00:50 | 01:23:00 | 02:00:00 | 03:17:00 | 03:48:00 | 04:50:00 | |
5 | Petra Kindlund | Runacademy IF | 06:24:36 | 01:15:00 | 01:51:00 | 03:30:00 | 04:04:00 | 05:06:00 |
6 | Sarah Eriksson | Saltoluokta | 06:54:13 | 01:29:00 | 02:12:00 | 03:42:00 | 04:15:00 | 05:25:00 |
8 | Veronica Norholl | 06:57:10 | 01:29:00 | 02:11:00 | 03:38:00 | 04:11:00 | 05:25:00 | |
9 | Annika Lindh | 06:59:00 | 01:30:00 | 02:12:00 | 03:42:00 | 04:16:00 | 05:29:00 | |
10 | Karin Josefsson | 06:59:16 | 01:30:00 | 02:14:00 | 03:50:00 | 04:21:00 | 05:33:00 | |
11 | Lottie Nyberg | 07:09:19 | 01:38:00 | 02:23:00 | 03:55:00 | 04:28:00 | 05:39:00 | |
12 | Josefin Rutfors | Kebnekaise Superstars | 07:12:42 | 01:38:00 | 02:23:00 | 03:55:00 | 04:29:00 | 05:41:00 |
13 | Amilia Tångne | 07:23:42 | 01:38:00 | 02:22:00 | 03:55:00 | 04:33:00 | 05:50:00 | |
13 | Lena Vollbrecht | 07:23:42 | 01:38:00 | 02:45:00 | 03:55:00 | 04:33:00 | 05:50:00 | |
15 | Lotta Olausson | 07:57:37 | 01:40:00 | 02:19:00 | 04:10:00 | 04:53:00 | 06:13:00 | |
16 | Sabina Nilsson | 08:26:35 | 01:40:00 | 02:29:00 | 04:16:00 | 05:03:00 | 06:31:00 |
HERRAR
Placering | Namn | Klubb | Sluttid | Tarfala | Svarta sjön | Vadet | Vindskyddet | Signikrysset |
1 | Max Själin | Kebnekaise Superstars | 03:56:40 | 00:55:00 | 01:19:00 | 02:08:00 | 02:25:00 | 03:05:00 |
2 | Erik Sifvert | Kebnekaise Superstars | 04:04:11 | 00:59:00 | 01:24:00 | 02:15:00 | 02:33:00 | 03:15:00 |
3 | Niclas Sjögren | Runacademy IF | 04:23:08 | 01:04:00 | 01:32:00 | 02:27:00 | 02:45:00 | 03:30:00 |
4 | Fredrik Gustavsson | FK Studenterna/MotionN | 04:38:34 | 01:04:00 | 01:32:00 | 02:27:00 | 02:45:00 | 03:37:00 |
5 | Johan Östman | Kebnekaise Superstars | 04:42:56 | 01:04:00 | 01:32:00 | 02:32:00 | 02:51:00 | 03:41:00 |
6 | Fredrik Engström | 05:12:21 | 01:17:00 | 01:50:00 | 02:56:00 | 03:18:00 | 04:13:00 | |
7 | Anton Mikko | 05:13:05 | 01:16:00 | 01:50:00 | 02:56:00 | 03:18:00 | 04:13:00 | |
8 | Denny Matsson | Kebnekaise Superstars | 05:32:47 | 01:20:00 | 01:54:00 | 03:05:00 | 03:26:00 | 04:19:00 |
9 | Daniel Almqvist | LK Gränslöst | 05:38:25 | 01:11:00 | 01:48:00 | 02:58:00 | 03:23:00 | 04:25:00 |
10 | Pål Forsberg | 05:40:07 | 01:20:00 | 01:53:00 | 02:59:00 | 03:24:00 | 04:26:00 | |
11 | Fredrik Olausson | 05:46:24 | 01:13:00 | 01:49:00 | 03:05:00 | 03:32:00 | 04:33:00 | |
12 | Kay Rung | 05:50:20 | 01:19:00 | 01:55:00 | 03:07:00 | 03:32:00 | 04:39:00 | |
13 | Aniol Salvador Soy | 06:05:47 | 01:20:00 | 01:57:00 | 03:17:00 | 03:48:00 | 04:51:00 | |
14 | Albin Mikko | Siergajohka Extrem | 06:09:24 | 01:21:00 | 01:59:00 | 03:18:00 | 03:49:00 | 04:54:00 |
15 | Thomas Aldheimer | Team Nordic Trail | 06:10:06 | 01:20:00 | 01:56:00 | 03:16:00 | 03:50:00 | 04:52:00 |
16 | Olaf Szukalowocz | 06:21:00 | 01:20:00 | 01:56:00 | 03:10:00 | 03:39:00 | 04:52:00 | |
17 | Andreas Beskow | Runacademy IF | 06:24:36 | 01:15:00 | 01:52:00 | 03:13:00 | 04:03:00 | 05:06:00 |
18 | Markus Blomqvist | 06:28:45 | 01:19:00 | 01:55:00 | 03:17:00 | 03:50:00 | 05:07:00 | |
19 | Richard Troell | 06:29:47 | 01:16:00 | 01:55:00 | 03:18:00 | 03:52:00 | 05:04:00 | |
20 | Magnus Lund | 06:36:47 | 01:25:00 | 02:07:00 | 03:36:00 | 04:05:00 | 05:11:00 | |
20 | Anders Lund | 06:36:47 | 01:25:00 | 02:08:00 | 03:36:00 | 04:05:00 | 05:11:00 | |
21 | Niklas Sten | 06:54:00 | 01:19:00 | 02:00:00 | 03:30:00 | 04:04:00 | 05:18:00 | |
22 | Kjell Norholl | 06:57:10 | 01:29:00 | 02:11:00 | 03:38:00 | 04:11:00 | 05:25:00 | |
23 | Christer Ericson *** | 07:09:01 | 01:26:00 | 02:05:00 | X | 04:07:00 | 05:24:00 | |
24 | Mikael Buddgård | 07:50:00 | 01:30:00 | 02:13:00 | 03:53:00 | 04:34:00 | 05:59:00 | |
25 | Michael Ek | 07:54:27 | 01:42:00 | 02:31:00 | 04:09:00 | 04:53:00 | 06:18:00 | |
26 | Joel Sandqvist | 08:17:14 | 01:40:00 | 02:26:00 | 04:15:00 | 05:01:00 | 06:31:00 | |
27 | Richard Schalin | 08:26:33 | 01:40:00 | 02:30:00 | 04:16:00 | 05:03:00 | 06:31:00 | |
28 | Robert Halsius | 09:19:48 | 01:40:00 | 02:29:00 | 04:50:00 | 05:30:00 | 07:08:00 |
*** Tidspålägg för missad inrapportering vid kontroll
Resultat Keb Classic Sommar 2016
HERRAR
Placering NR. Namn Klubb Tid
1 221 Erik Sifvert STF Kebnekaise 04:39:04
2 233 Oscar Riis STF Kebnekaise 04:41:22
3 211 Sveinung Ekse 04:55:15
4 234 Johan Östman STF Kebnekaise 04:59:28
5 226 Johan Salomonsson Vänersborg SK 05:31:55
6 219 Daniel Elfversson IKSU Multisport 05:34:51
7 246 Kaj Sønnichsen Narvik Tannpirkere Mafia 05:43:26
8 232 Robin Grindgärds STF Kebnekaise 05:59:36
9 213 Per Lindfors 06:02:59
10 208 Staffan Wallner 06:09:03
11 238 Mikael Myrsell Myranogabbe 06:27:06
12 205 Jonas Rydström Kung Fu Ninja 06:29:20
13 235 Olle Eriksson 06:32:41
14 274 Jim Olofsson Skellefteå AIK 06:32:53
15 200 Christer Johansson IF Linnéa 06:39:12
16 202 Mattias Sjösvärd 06:51:26
17 237 Juan Obregon 08:08:13
18 241 Tord Wallin Rotebro Gubbklubb 09:33:01
19 239 Gabriel Ågren Myranogabbe 09:36:53
DAMER
Placering NR. Namn Klubb Tid
1 69 Kaisa Ekse 06:15:34
2 85 Elin Strannegård STF Saltoluokta 06:36:33
3 68 Malin Ek 06:39:36
4 64 Lisa Lindblom STF Kebnekaise 06:44:34
5 73 Katarina Grunedal STF Abisko 07:20:22
6 67 Annika Hedman 07:58:14
7 87 IngMarie Johansson Örebro AIK 08:08:13